ba-tarz

baszta rzemień
Czy budować własny dom?

Zbudowanie własnego domu jest marzeniem wielu rodzin. Posiadanie swoich własnych czterech kątów, które od podstaw stworzyliśmy samodzielnie, jest niezwykle satysfakcjonujące. Jakich rzeczy należy się spodziewać podczas budowy domu? Budowanie własnego domu wiąże się z ogromnymi pokładami stresu, który towarzyszyć będzie nam przez cały okres trwania budowy. Trzeba uświadomić sobie, że budowa domu to bardzo dużo wyrzeczeń, na które musimy się zgodzić, jeśli chcemy osiągnąć założony plan, a także multum sytuacji, często wydających się nie mieć najmniejszej szansy na rozwiązanie. Przy budowaniu domu nie można zapomniec o takich rzeczach jak kratki wentylacyjne na wymiar .

Na tę kwestię sprowadzają się czynniki wszelkiej maści: decyzje urzędników państwowych, przepisy, które dla nas mogą być pozbawione najmniejszego sensu, czy zwyczajne zaniedbania ze strony osób, którym powierzyliśmy konkretne zadania do wykonania przy budowie domu. Kolejnym problemem spędzającym sen z powiek osób zdecydowanych na wybudowanie własnego gniazdka, jest budżet: możecie śmiało założyć, że zostanie on przekroczony i to niejednokrotnie. Na powiększający się budżet często możemy nie mieć najmniejszego wpływu, czyli w przypadku wszelkiego rodzaju wypadków losowych, np. zalania części budowy.

Czasem zdarzy się również, że wykonawca popełnił błąd przy budowie i trzeba będzie po nim to poprawić. Wiąże się to często z dodatkowymi wydatkami, których próżno szukać w naszych początkowych założeniach. Do tego dochodzą także rzeczy, o których zwyczajnie zapomnieliśmy podczas ustalania ostatecznej kwoty. Tutaj niestety wina leży po naszej stronie, jeśli dotyczy to podłączenia mediów lub opłat administracyjnych, ale nie powinniśmy sypać popiołu na głowę, gdyż budowa to bardzo złożone przedsięwzięcie, które pochłania mnóstwo czasu i energii, także zapomnieć o drobiazgach nie jest wcale tak trudno.

Wszelkie formalności związane z budową powinniśmy rozdzielić sprawiedliwie pomiędzy osoby wychodzące z inicjatywą. Oznacza to, że jeśli razem z małżonkiem lub małżonką decydujemy się na zbudowanie własnego domu, to musimy podzielić sprawiedliwie wszelkie obowiązki z tym związane. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych zgrzytów, gdy jedna ze stron uzna, że została obarczona dużo większą ilością zadań do wykonania. To dodatkowo potęguje stres i rozgoryczenie, które już i tak może być spore w trakcie budowy.

Podsumowując: jeśli decydujemy się na wybudowanie własnego domu, w którym chcemy spędzić resztę życia, to musimy przygotować się na naprawdę ciężkie czasy. Ludzie bardzo często żałują swojej decyzji w trakcie trwania budowy, ale mimo wszystko po ukończeniu wszelkich prac są zadowoleni. Niektóre osoby nie chcą użerać się ze stresem, który towarzyszy całej tej procedurze, dlatego decydują się na „pójście na łatwiznę” i kupują mieszkanie od dewelopera, co pozwala oszczędzić wiele nerwów, a mieszkanie i tak może zostać zaprojektowane pod nasz gust.

deweloper Jandach w pobliżu Poznania buduje deweloper Luboń domy www.1809.pl