ba-tarz

baszta rzemień
Czy zwierzę to dobry pomysł na prezent?

Co roku, w okresie bożonarodzeniowym, tysiące osób na całym świecie szuka odpowiednich prezentów dla swoich bliskich. Część z nich wpada na pomysł obdarowania krewnych, znajomych czy dzieci żywym zwierzęciem. Czy aby na pewno jest to dobry plan? Niestety – kupowanie zwierząt na prezent nie jest trafnym pomysłem. Świadczy o tym m.

in. rosnąca liczba szczeniąt, które każdego roku w grudniu notują schroniska. Dzieci jednak szybko nudzą się gwiazdkowym prezentem, a dorośli nie mają czasu na zajmowanie się psem czy kotem. W większości są to zwierzaki bardzo młode i zadbane, co świadczy, że jeszcze niedawno mogły cieszyć się uwagą swojego właściciela.

Oddanie czworonoga do schroniska to i tak najmniej szkodliwe zachowanie – straż miejska znajduje w okresie poświątecznym o wiele więcej psów porzuconych czy przywiązanych do drzew. Niektóre schroniska widząc, że zwierzę ma być prezentem, decydują się nawet na odmowę adopcji. Przygarnięcie do domu psa czy kota wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jeśli więc chcemy zrobić taki prezent naszemu dziecku – wybierzmy się z nim do schroniska i wytłumaczmy dobrze, na czym polega opieka nad zwierzęciem.

Dzięki temu wszyscy unikną rozczarowania.

Bluzy jeździeckie koty bengalskie hodowla www.poloniusz.org