ba-tarz

baszta rzemień
Dwa rodzaje maklerów

Makler to zawód, z którego istnienia raczej zdajemy sobie sprawę. Nie wszyscy jednak potrafią określić, czym dokładnie zajmuje się taka osoba, a mało kto wie, że można wyróżnić dwa rodzaje maklerów.

Powiedzmy o tym kilka słów. Kiedy wypowiadamy słowo „makler”, to zazwyczaj mamy na myśli maklera papierów wartościowych, czyli brokera.

Chodzi tutaj o człowieka, którego praca polega na pośrednictwie w kupnie oraz sprzedaży papierów wartościowych, takich jak chociażby akcje i obligacje. Oczywiście, otrzymuje on za to od klientów pieniądze – w ten sposób właśnie zarabia.

Makler może być również maklerem giełd towarowych. Jego kompetencje są już nieco inne.

Ten rodzaj maklerów trudni się pośrednictwem na przykład przy sprawach związanych z wysyłką, ocleniem czy też przewozem towarów. Uczestniczy on również w zaopatrywaniu statków.

Przedstawicieli tej konkretnej profesji jest zdecydowanie mniej, niż maklerów papierów wartościowych, jednak warto zdawać sobie sprawę, czym się oni zajmują.

Drukarnia Booklet producent naklejek różnego typu, m.in. foliowych i papierowych oraz vlepek https://finansujemy.to/opole/ Dla firm prowadzimy kadry i płace oraz pełną dokumentację kadrowo płacową