ba-tarz

baszta rzemień
Franczyza – co to takiego?

Świetnie funkcjonujący system i pomysł na udany biznes – tak w skrócie można opisać franczyzę. Sprzedaż usług, towarów lub technologii, oparty na ścisłych regułach postępowania. Innymi słowy – jest to działalność pod szyldem znanej marki.

Na czym polega dokładnie? Franczyzodawca i franczyzobiorca podpisują umowę, gdzie następuje udzielenie licencji i przejęcie obowiązków. Współpraca przedsiębiorstw jest bardzo rygorystyczna. Franczyzobiorca otrzymuje szereg obowiązków, które musi spełniać: płacić franczyzodawcy pewien procent z dochodów, postępować według koncepcji marki, zaopatrywać się u określonego dostawcy i inne.

Jest to jednak opłacalne, gdyż przedsiębiorca otrzymuje wiedzę, jasne metody prowadzenia działalności, pomoc handlową i techniczną, a przede wszystkim znaną na rynku markę i świetny marketing. W ten sposób rozwija się sieć usługowa, która staje się rynkowym gigantem. Franczyza działa niemal we wszystkich częściach świata, dlatego jako konsumenci, mamy możliwość zakupu tego samego towaru, gdziekolwiek jesteśmy.

www.azjanews.pl