ba-tarz

baszta rzemień
Franczyza – co to takiego?

Świetnie funkcjonujący system i pomysł na udany biznes – tak w skrócie można opisać franczyzę. Sprzedaż usług, towarów lub technologii, oparty na ścisłych regułach postępowania. Innymi słowy – jest to działalność pod szyldem znanej marki.

Na czym polega dokładnie? Franczyzodawca i franczyzobiorca podpisują umowę, gdzie następuje udzielenie licencji i przejęcie obowiązków. Współpraca przedsiębiorstw jest bardzo rygorystyczna. Franczyzobiorca otrzymuje szereg obowiązków, które musi spełniać: płacić franczyzodawcy pewien procent z dochodów, postępować według koncepcji marki, zaopatrywać się u określonego dostawcy i inne.

Jest to jednak opłacalne, gdyż przedsiębiorca otrzymuje wiedzę, jasne metody prowadzenia działalności, pomoc handlową i techniczną, a przede wszystkim znaną na rynku markę i świetny marketing. W ten sposób rozwija się sieć usługowa, która staje się rynkowym gigantem. Franczyza działa niemal we wszystkich częściach świata, dlatego jako konsumenci, mamy możliwość zakupu tego samego towaru, gdziekolwiek jesteśmy.

www.azjanews.pl www.klinika-orka.pl