ba-tarz

baszta rzemień
Globus dla małego geografa

W sumie nie tylko dla geografa, ale również pilota, ponieważ zabawka, której teraz się przyjrzymy ma sporo wspólnego z lataniem. Nie wymaga jednak unoszenia się w powietrzu, więc nie musimy martwić się specjalnie o bezpieczeństwo dziecka.

Marka Vtech, znana z produkcji świetnych zabawek elektronicznych, również tym razem stanęła na wysokości zadania. Kolejnym ciekawym produktem jest globus interaktywny o nazwie „Globus Małego Pilota”.

Zabawka dedykowana jest dzieciom powyżej trzeciego roku życia i z uwagi na swoją specyfikę powinna się spodobać głównie chłopcom. Prawda jest jednak taka, że także dziewczynki powinny możliwie wcześnie zaznajamiać się z układem kontynentów, a o to tu głównie chodzi.

Globus jest wyposażony w specjalny joystick, za pomocą którego można poruszać się po kuli ziemskiej. Sama kula porusza się, a jej poszczególnym miejscom dziecko przygląda się uważniej przy pomocy wbudowanego szkła powiększającego.

Na tym nie koniec. Globus potrafi zadawać dzieciom pytania związane z geografią, a także udziela informacji odnośnie tego, jakie miejsce ogląda teraz gracz.

Do wyboru jest aż pięć różnych wariantów zabawy, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Po poprawnym wykonaniu zadania lub udzieleniu właściwej odpowiedzi na pytanie, globus nagradza dziecko wesołymi dźwiękami.

Całość wykonano z solidnego plastiku, więc zabawka powinna długo posłużyć dziecku. Zalicza się ona do grupy zabawek edukacyjnych, co powinno przekonać do zakupu ambitnych rodziców, którym zależy na wszechstronnym rozwoju potomstwa.