ba-tarz

baszta rzemień

W Polsce powstaje właśnie 100 hoteli dla bezpańskich pszczół w 17 miastach. Owady będą miały schronienie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, przyjazne otoczenie do rozmnażania się oraz spędzenia zimowego czasu.

Budowa hoteli ma miejsce w ramach akcji Greenpeace o nazwie „Przychylmy Pszczołom Nieba”. Hotele stawiane są w przestrzeniach miejskich, otwartych ogrodach oraz na terenie ogródków działkowych z drewna, trzciny oraz gliny.

Dodatkowo, na wzór miejskich, każdy będzie mógł zbudować taki dom dla pszczół samemu dzięki wskazówkom zamieszczonym na stronie organizacji Greenpeace. Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji, wyjaśnia, że w dzisiejszych czasach pszczołom bardzo trudno jest przeżyć.

Trawy strzyżemy krótko, martwe liście uprzątamy z dróg, a bujne krzewy przerzedzamy, gdyż wszystko wydaje nam się nieestetyczne. W ten sposób pozbawiamy owady zapylające siedlisk.

Nie sprzyjają im też szeroko stosowane środki ochrony roślin oraz zmiany klimatyczne, które zachodzą bardziej gwałtownie w miastach. Wszystko to sprawia, że pszczoły, aby istnieć potrzebują pomocy człowieka, który zapewni miejskim osobnikom odpowiednie warunki rozwoju.

kochamwakacje.pl