ba-tarz

baszta rzemień
Ile kosztuje kot bengalski?

Jeżeli chcemy przygarnąć kota, to powinniśmy na początku jak najwięcej się o nim dowiedzieć. Tylko wówczas będziemy wiedzieli czego się spodziewać, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli odpowiednio się przygotować na przyjęcie nowego członka rodziny. Wielu ludzi zainteresowanych jest kotem bengalskim, a więc szukają odpowiednich informacji. Ten kot to połączenie kota domowego z dzikim, a to oznacza, że nie tylko możemy liczyć na jego niesamowite umaszczenie, ale również nie będziemy się z nim nudzić, bo to kot towarzyski i jednocześnie niesamowicie inteligentny.

Zobaczmy co musimy wiedzieć

Warto wiedzieć, że koty bengalskie mogą ważyć do 7 kilogramów i osiągać wysokość 70 centymetrów, a więc będziemy mieli tutaj do czynienia z kotem dość sporej wielkości. Są to również koty, które uwielbiają zabawę, ruch, kochają się wspinać, a co więcej wiele z nich uwielbia wodę.

Dlatego też powinniśmy zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i zainteresowania, jeśli nie chcemy, aby prezentował zachowania, które nam nie odpowiadają, bo w ten sposób będzie próbował zwrócić na siebie naszą uwagę. Dodatkowo trzeba również podkreślić, że takie koty bengalskie nie wymagają specjalnej pielęgnacji, poza regularnym szczotkowaniem, aby usunąć martwą sierść. Nie mniej powinniśmy zadbać o ich odpowiednie wyżywienie, by ich dieta była bogata w białko, bo tylko wówczas będzie odpowiadała ruchliwości tych zwierzaków.

Jaka jest cena?

Jeśli jesteśmy pewni, że to ten kot ma się pojawić w naszym domu, to z pewnością jesteśmy zainteresowani tym, ile kosztuje kot bengalski. Jak się okazuje w zależności od hodowli jego cena może się wahać od 2500 – 7000 zł. Wpływ na to będzie miał rodowód, hodowla, wiek czy nawet płeć.

To oznacza, że musimy wszystko dokładnie przemyśleć i przede wszystkim sprawdzić hodowlę, z której chcemy wziąć naszego czworonożnego przyjaciela. Im lepsza hodowla, z większym doświadczeniem, tym wyższa kwota, ale wówczas mamy większą pewność, że otrzymujemy kota bengalskiego, który jest zdrowy i który od samego początku był traktowany w odpowiedni sposób. Dlatego też ważniejsze od pytania ile kosztuje kot bengalski będzie to, z której hodowli powinniśmy go kupić. Musimy się odpowiednio przygotować, a to oznacza, że powinniśmy szukać jak najwięcej informacji na temat kota bengalskiego. Wówczas będziemy gotowi na różne sytuacje i będziemy wiedzieć o co zadbać, a czego unikać. Wówczas życie z takim przyjacielem może być naprawdę przyjemne i dawać nam mnóstwo radości.