ba-tarz

baszta rzemień
Italianissima – z miłości do Włoch

Niektóre stowarzyszenia, które działają w Polsce zrzeszają nie tylko przedstawicieli jakiegoś zawodu, osób chorych, ale także pasjonatów. Wielbiciele Włoch – architektury, kulinariów i stylu życia mogą przystąpić do Stowarzyszenia Miłośników Włoch Italianissima. Pomysł na założenie organizacji zrodził się 7 lat temu, kiedy grupa sympatyków Italii z Sopotu postanowiła połączyć wszystkich wielbicieli, wymieniać doświadczenia i razem poznawać ten kraj.

Italianissima zrzesza osoby z całej Polski, które są zauroczone mieszkańcami, malowniczymi krajobrazami i stylem życia. Członkowie to nie tylko miłośnicy wina i włoskiej kuchni, ale także fani wycieczek po Włoszech. Stowarzyszenie promuje mało znane regiony Włoch poprzez wyprawy enokulinarne, które są organizowane kilka razy do roku.

Dzięki temu członkowie mogą dotrzeć do miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów. Programy wycieczek zazwyczaj prowadzą przez prowincje, gdzie można nie tylko zwiedzać winnice i degustować wino, ale także poznać tajniki wytwarzania sera czy wędlin, odbyć lekcje gotowania pod okiem Włochów czy uczyć się języka. Stowarzyszenie również w Polsce organizuje wydarzenia kulturalne, takie jak koncert muzyki włoskiej, wystawa fotografii czy spotkania z włoskimi podróżnikami.

Magazyn do wynajęcia Plewiska