ba-tarz

baszta rzemień
Jakich papug nie kupować?

Papugi ze względu na swoją wyjątkową inteligencję i możliwość nauczenia się naśladowania ludzkiej mowy, są przez niektórych wyjątkowo pożądanymi zwierzętami domowymi. Jako, że są to ptaki egzotyczne – uważajmy, gdzie je kupujemy. Przede wszystkim wystrzegajmy się kupowania papug dzikich.

Takie ptaki są zazwyczaj w bardzo brutalny sposób zabierane ze swojego naturalnego środowiska. Jak rozpoznać takiego osobnika? Papugi urodzone w niewoli mają na nóżce obrączkę, którą da się założyć tylko, gdy ptak jest pisklęciem. Oszuści zakładają często ptakom z odłowu opaski zaciskowe, które mają udawać obręcze.

Powszechne jest również fałszowanie papierów. Decydując się na zakup papugi – koniecznie zróbmy to u sprawdzonego, rzetelnego hodowcy. Ptaki, którymi od narodzin zajmował się człowiek są o wiele bardziej ufne i łatwiejsze w utrzymaniu.

Kupując papugę nie kierujmy się więc jej atrakcyjną cenę – zbyt niska powinna wzbudzić naszą czujność. Lepiej ponieść wyższe koszty, ale nie przyczyniać się do cierpienia niewinnych zwierząt.

http://www.ciechsol.com/produkty/produkty-paszowe www.rostowski.info http://dokocats.pl/