ba-tarz

baszta rzemień
Kolorowe śniadaniówki

Dzieci, które właśnie zaczęły chodzić do przedszkola wchodzą w nowy, szczególny etap życia. Przestają spędzać czas wyłącznie z rodzicami i dziadkami, a staną się częścią szerszej społeczności dziecięcej. Warto zapewnić dziecku jak najlepsze warunki i sprawić, aby czuło się pewnie. Jednym ze sposobów na to jest wyposażenie go w odpowiednie akcesoria. Są one z jednej strony użyteczne, a z drugiej rozwijają poczucie odrębności, własności i niezależności.

To ważne kwestie, których nie należy zaniedbać, aby proces socjalizacji dziecka przebiegał prawidłowo. Bardzo fajnym przedmiotem, który na pewno spodoba się naszemu maluchowi, jest zestaw śniadaniowy. Powinien go mieć każdy przedszkolak, a potem uczeń podstawówki. Śniadaniówka dla dziecka może wyglądać rozmaicie, ale nade wszystko nie musi być nudna. Jednolite stonowane kolory są częściej wybierane przez starsze roczniki, a młodsze lubią, kiedy jest kolorowo i zabawnie.

Obecnie bez problemu można kupić zestawy śniadaniowe z graficznymi motywami z ulubionych bajek oraz różnymi innymi elementami. Zazwyczaj poszczególne modele są profilowane z myślą o płci dziecka. Wersje dla dziewczyn z reguły obfitują w kolory różowy i fioletowy i są na nich motywy z bajek adresowanych dla typowo dziewczęcej widowni. Chłopcy z kolei lubią śniadaniówki z samochodami czy motywami sportowymi. Co powinno się znaleźć w porządnym zestawie? Z reguły są to dwa oddzielne elementy – pojemnik na kanapki oraz bidon na napój.

Tym, na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę są atesty. Tworzywa, z których wykonano przedmioty muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością, a przy tym solidne.

www.prochowiczanka.prochowice.pl