ba-tarz

baszta rzemień
Mity na temat giełdy i maklerów

Większość z nas swoje opinie na temat maklerów kształtuje na podstawie amerykańskich filmów, które, jak wiadomo, nie zawsze wiernie oddają rzeczywistość. Poza tym, realia Wall Street są zupełnie inne od tych, jakie możemy spotkać w Polsce.

Czy maklerzy faktycznie noszą czerwone szelki? Pewnie można takich spotkać, jednak na co dzień ludzie ci ubierają się bardzo różnie, a nierzadko szelki noszą w ramach żartu. Polska giełda nie jest też takim miejscem, jak ukazywana w filmach giełda amerykańska.

Nie znajdziemy tam tłumu rozkrzyczanych ludzi, którzy ciągle popijają kawę i podrzucają sobie piłeczki. W Stanach Zjednoczonych faktycznie mniej więcej tak to wygląda, jednak jest to specyficzny kraj, w którym bardzo szanuje się tradycję giełdową, a tak dawniej załatwiało się większość transakcji.

Często maklerów w filmach ukazuje się w negatywnym świetle – jako zimnych i bezkompromisowych oszustów, którym zależy tylko na pieniądzach. Oczywiście, w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Zobacz informacje na temat fundacja nasza przyszłość krs w rejestrze firm Bisnode Drukarnia Booklet to producent etykiet samoprzylepnych i naklejek papierowych oraz foliowych ealergia.com.pl