ba-tarz

baszta rzemień
Nie dać się stresowi

Jak wiadomo, praca wiąże się czasami ze stresem. Nerwy nie są niczym dobrym, ponieważ odbijają się negatywnie na naszej kondycji psychicznej, ale również na całym organizmie. Jeśli jesteśmy poddani permanentnemu, ciągłemu stresowi, to za jakiś czas może się to wiązać z nerwicą, chorobami układu sercowo-naczyniowego, a nawet groźnym dla życia zawałem. Od stresu w pracy nie uciekniemy całkowicie, ale nauczmy się go trzymać na wodzy.

Jednym ze sposobów na to jest dobra organizacja czasu pracy. To jak będzie ona w detalach wyglądać zależy głównie od tego, jakie obowiązki mamy do wykonania. Najłatwiej mają ci, którzy pracują zdalnie – nikt bowiem niczego im nie narzuca, a dostępnym czasem mogą operować z reguły dość swobodnie. Gorzej z tymi, nad którymi ciągle stoi wymagający szef.

Tacy mają z reguły największą dawkę stresu, jednak i w takich sytuacjach można się obronić. Grunt to wyrobić własną, wewnętrzną dyscyplinę. Opanować techniki skupiania uwagi i izolacji od czynników zewnętrznych takich jak biurowy gwar. Wymaga to czasu, ale pomaga.

Klaser 55