ba-tarz

baszta rzemień

Kosmos to przestrzeń ogromna i tylko w niewielkim zakresie zbadana przez człowieka. Wielu naukowców napawa przerażeniem i budzi ogromne zainteresowania.

Dlatego też takie wiele środowisk badawczych stara się przybliżyć jego naturę przeprowadzając całe setki badań rocznie. Na drodze jednego z nich odnaleziono krąg czarnych dziur w kosmosie.

Naukowcy twierdzą, że powstały one na skutek zderzenia się galaktyk. Opis tych osobliwych struktur trafił od razu do publikacji dokonanej przez naukowców z Instytutu Technologicznego w Kalifornii.

Przestrzeń, która pozostała po tych 2 galaktykach nazwano Arp 147. Jej odległość od ziemi do 430 milionów lat świetlnych.

W obrazie z teleskopu kosmicznego widzimy go jako pierścień dużych gwiazd o niebieskim kolorze. Widać tu także różowe miejsca – wspomniane czarne dziury, których na zdjęciach dostrzeżono 9, ale niewykluczone jest istnienie większej ilości.

Niepokojące jest, iż wysyłają one dużo mocniejsze promieniowanie niż gwiazdy i mają ok. 20 razy większą masę niż Słońce.

www.fuscher.com.pl kochamwakacje.pl