ba-tarz

baszta rzemień
Ogród zoologiczny w Basel

Pierwszy ogród zoologiczny w Szwajcarii powstał w 1874 roku w Bassel. Od tego czasu przyciąga do siebie bardzo dużo zwiedzających, turystów i tubylców. Największą atrakcją jest z pewnością pawilon Etosha. Jest to miejsce, w którym zwiedzający mają szansę diametralnie zmienić otoczenie i przenieść się w inną strefę klimatyczną – afrykańską sawannę.

W tym szwajcarskim ogrodzie zoologicznym żyje ponad sześć tysięcy zwierząt, co czyni go sporą atrakcją dla turystów. Najważniejszymi okazami w szwajcarskim zoo są niewątpliwie hipopotamy karłowate, czy somalijskie osły. Od 2001 roku w ogrodzie znajduje się również Gamgoas house, który zamieszkują głównie lwy, ale oprócz nich można tam również podziwiać krokodyle (przez szybę można obserwować ich podwodne życie) oraz termity, których życie rejestruje kamera. Ogród posiada również wiele udogodnień dla najmłodszych.

W Basel rodzice mogą przyprowadzić swoje pociechy do zagrody z małymi zwierzętami, gdzie dzieci mają możliwość głaskania zwierząt, a nawet pomagania pracownikom w codziennych czynnościach takich jak karmienie.

www.dododom.pl www.1809.pl