ba-tarz

baszta rzemień
Organizowanie i kierowanie

Zarządzanie to przede wszystkim wyznaczanie sobie celu, który chcemy osiągnąć, a potem takie działanie, które pozwoli nam ten cel zrealizować. Żeby jednak dany cel wcielić w życie, niezbędna jest dobra organizacja.

Co jednak należy rozumieć pod pojęciem „dobra organizacja”, jest to bowiem termin wieloznaczny i nieostry. Organizacja ma nas doprowadzić do tego, by założony cel zrelizować, jest to w pewnym sensie wykorzystanie zasobów zarówno ludzkich, jak i finansowych czy rzeczowych w najlepszy możliwy sposób.

Warto pamiętać także o tym, że zarządzanie to nie tylko organizowanie, ale także przewodzenie. Gdy już wyznaczymy sobie cele, które dane przedsięwzięcie, którym zarządzamy ma osiągnąć i zorganizujemy działania, to należy pamiętać, by nie pominąć bardzo ważnego etapu, który w konsekwencji przełoży się na sprawne zarządzanie.

Tym etapem jest właśnie motywowanie ludzi, które spodowuje, że nasz założony wcześniej cel ma szansę się ziścić a my mamy szansę na powodzenie naszych działań zarządczych.

www.bisnode.pl/firma/?id=1837823&nazwa=ARGIP_SP_Z_O_O Darmowyprawnik.eu – zwrot prowizji od kredytu Naklejki samoprzylepne na zamówienie https://booklet.pl/oferta druk etykiet samoprzylepnych - Drukarnia Booklet