ba-tarz

baszta rzemień
Pagani Huayra BC

Pagani Huayra to drugi samochód wyprodukowany przez włoską markę Pagani Automobili powstałą w 1990 roku. Pierwszym flagowym produktem koncernu był model Pagani Zonda, który trafił do produkcji w 1999. Auto swoimi osiągami i prestiżem dorównywało samochodom Ferrari czy Lamborghini, a jego maksymalna prędkość dochodziła nawet do 362 km na godzinę. W 2011 roku firma postawiła na nowy model, skonstruowany w oparciu o poprzednika, który zaprezentowała na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Cena detaliczna modelu w najmocniejszej odmianie Pagani Huayra BC zaczyna się oo 2,6 milionów dolarów: w tej cenie otrzymujemy turbodoładowane auto o dwunastocylindrowym silniku i mocy ponad 750 koni mechanicznych. Wersja Huayra BC jest zdecydowanie lżejsza od pierwowzoru. Standardowa wersja waży 1350 kilogramów, natomiast waga BC wynosi tylko 1218 kg. Według producenta zawieszenie zastosowane w Pagani Huayra BC jest najlżejszym układem zastosowanym w wyczynowym pojeździe drogowym.

Huayra potrzebuje 3,3 sekundy by rozpędzić się do setki, natomiast jego maksymalna prędkość to 378 km/h.

Każdy kierowca uważa, że bezpieczna jazda to podstawa preparaty.kosmetyk.net.pl http://www.toyota.bonkowscy.pl/news/salon-toyoty-w-poznaniu.json