ba-tarz

baszta rzemień
Pluszowe zabawki – najlepszy prezent dla malucha

Malutkie dzieci są bardzo delikatne, w związku z tym zabawki dla nich muszą spełniać szereg norm i przejść mnóstwo testów. W momencie, gdy dziecko pojawia się w domu, zarówno rodzice, rodzina, ale i inni goście chcą je obdarować. Najpopularniejszym podarunkiem są oczywiście zabawki, ubranka oraz kocyki minky, jednak trzeba na nie uważać. Najlepszym i najbardziej trafnym rozwiązaniem będą pluszaki i inne pluszowe akcesoria. Jest to materiał szczególnie dedykowany maluchom, ze względu na jego delikatność. Dlaczego posiadanie przytulanki przez dzieci jest tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że jest to postać, która odgrywa bardzo ważną rolę. Dzieci nie muszą stale tulić się do rodziców, bo mają pluszowego przyjaciela z którym zasypiają. W istocie nawiązuje się bardzo silna więź, a maluch czuje się bezpiecznie. Trzeba zwrócić uwagę na to, że dziecko wybiera jedną, ulubioną pluszową zabawkę i z nią właśnie rośnie. Ostatnio bardzo popularne stały się gigantyczne misie, które są niekiedy większe od samego dziecka. Lubiane, bo potrafią otulić i można na nie liczyć. Aby dokonać odpowiedniego wyboru misia – giganta, trzeba jednak przemyśleć kilka kwestii:

  • W jakim wieku jest dziecko, które ma być obdarowane? Jeśli jest to kilkumiesięczny maluch, trzeba pamiętać, żeby miś nie był zbyt duży. Dobrze, gdy zmieści się w łóżeczku. Bardzo ważne jest także to, by nie miał wszytych niebezpiecznych elementów, które łatwo wyciągnąć. Ryzyko zadławienia się takimi drobiazgami jest bardzo duże.

    Dla nieco większych dzieci polecane są większe rozmiary misiów. Dzieci do piątego roku życia lubią z nimi rozmawiać i się zwierzać ze swoich dziecięcych problemów. Często się z nimi bawią, traktują jak przyjaciela. Warto zwrócić uwagę na to, by miś miał przyjazny uśmiech;

  • Czy dziecko ma swoją ulubioną postać z bajki? Jeśli tak to świetnie. Producenci pluszowych zabawek zapewniają duży wybór. Od zwierzątek, po Kubusia Puchatka, Świnkę Peppę po pluszowe samochody, piłki i inne. Pluszowa postać z bajki to zabawka, która w oczach dziecka jest bardzo realna. W końcu mówi z telewizora, ma określony charakter i ton głosu. Pluszowe samochody nadają się dla chłopców, którzy od najmłodszych lat są zafascynowani motoryzacją. Dziś popularne są pufy zrobione na taki charakter lub fotele, które w ciekawy sposób ozdobią pokój, ale będą także funkcjonalne. Z pluszu robi się także piłki, lalki i klocki. Wszystkie te zabawki nadają się dla nieco młodszych dzieci. Są bezpieczne, miłe w dotyku, a przede wszystkim – można je wyprać i cieszyć się ich świeżością. Zbieranie kurzu jest chyba jedynym minusem takich gadżetów, jednak nie przeważa nad atrakcyjnością omawianych zabawek.

.