ba-tarz

baszta rzemień

Elewacja to element budynku, który co jakiś czas wymaga remontu. Zazwyczaj nie jest to zadanie zbyt skomplikowane, jednak pewnie miejsca, tj. cokoły, gzymsy, tarasy, uskoki i podesty wejściowe mogą sprawiać nieco problemów.

Jak w takim razie możemy ułatwić sobie pracę? Przede wszystkim przed rozpoczęciem remontu warto wykonać dokładny projekt zawierający detale wykonania. Pierwszym kłopotliwym miejscem przy remoncie elewacji jest łączenie cokołu budynku z chodnikiem. Jeżeli fasada w tym miejscu zostanie wykonana nieprawidłowo, otrzymamy efekt unoszenia się budynku.

Aby tego uniknąć konieczne jest odkopać budynek na głębokość minimum 30 centymetrów. Następnie – po dobrym przygotowaniu ścian, czyli, np. poprawienie ich wytrzymałości przed wilgocią – ocieplamy także odkopaną część budynku znajdującą się poniżej chodnika.

Często problem przy elewacji stwarzają też balustrady balkonów. Zazwyczaj wymagają one ponownego zaprojektowania. W przeciwnym razie balkony nie będą dobrze komponować się z resztą nieruchomości.

http://ewpa.pl/sprzedaz/case-69.html