ba-tarz

baszta rzemień
Umowy gospodarcze i wszystkie inne

Umów w naszym życiu jest całkiem sporo. Przynajmniej raz dziennie zawieramy z kimś jakąś umowę mniej lub bardziej ważną. Jak choćby umawianie się z kimś na obiad. Robimy to mało formalnie, bo dzwonimy i się pytamy, albo wysyłamy maila czy SMSa z pytaniem: ”Umówimy się na obiad?”. I wówczas o wyznaczonej porze stawiamy się na miejscu. Bo umów trzeba dotrzymywać.

Skoro się umawiamy to musimy dotrzymać słowa. Nie wszystkie umowy jednak są takie. Wiele z nich jest bardzo formalnych i mamy konkretne, spisane zobowiązania, które umowa nakłada na obie strony, które ją zawierają. To reguluje taką umowę i sprawia, że nie będziemy zaskoczeni jeśli w trakcie jej trwania coś się wydarzy. Dlatego też warto wiedzieć, jakie są umowy i zanim jakaś podpiszemy, zwłaszcza umowę gospodarczą, powinniśmy ją dokładnie przeanalizować, przeczytać każdy zapis, a w razie wątpliwości skonsultować z prawnikiem. To bardzo ważne.

Tylko prawnik jest nam w stanie powiedzieć czy umowa, którą zamierzamy podpisać jest dla nas korzystna czy też wręcz przeciwnie i ewentualnie w ostatniej chwili odwieść nas od jej podpisania.

ASSECO POLAND