ba-tarz

baszta rzemień
Zabawki edukacyjne

Zabawki powinny umilać czas naszym dzieciom, taki jest ich główny cel. Warto jednak pomyśleć o tym, by zabawka oprócz tego, by zabawiała naszą pociechę, spełniała funkcje edukacyjne.

Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko uczy się cały czas, także podczas zabawy. Dobrym pomysłem jest więc stymulowanie najmłodszego członka naszej rodziny do nauki podczas zabawy.

Przemycając podczas zabawy elementy edukacyjne sprawimy, że dziecko od najmłodszych lat nie będzie kojarzyło nauki tylko z przykrym obowiązkiem i przesiadywaniem w ławie szkolnej na niewygodnym krześle. Warto zadbać o to, by zabawki naszego dziecka miały właściwości edukacyjne.

Na rynku coraz częściej asortyment wzbogacany jest o zabawki edukacyjne. Czasem jest to zwykły miś, który uczy nasze dziecko słówek w obcym języku, czasem gry planszowe, kiedy indziej specjalne plansze edukacyjne, które sprawiają, że nasze dziecko jest bardziej kreatywne i rozwija się szybciej niż jego rówieśnicy, a przecież na tym zależy nam najbardziej.

Dla swoich uczniów w klasach 0-1 szkoła podstawowa w kostowcu przygotowała nowe zabawki edukacyjne, które pozwolą się w szybki sposób zintegrować grupie.