ba-tarz

baszta rzemień
Zaczynaj od najtrudniejszego

Bardzo dobrą radą dla każdego pracownika, który chce sobie efektywnie zorganizować czas jest to, aby z rozmysłem podejmował się zadań, które przed nim postawiono. Często jest ich kilka, a czasami jeszcze więcej – wszystkie należy wykonać, a kolejność w jakiej to zrobimy bywa szalenie istotna. Specjaliści od organizacji czasu pracy radzą, aby najpierw mierzyć się z zadaniem najtrudniejszym i stopniowo brać się za te mniej skomplikowane.

Dzięki temu jest mniejsze ryzyko, że nie wyrobimy się w terminie. Trudniejsze zadania pochłaniają więcej czasu, co nie ulega dyskusji. Równocześnie ich pomyślne ukończenie daje nam sporo satysfakcji i motywuje do działania.

Tym samym zadania prostsze robimy na większym luzie i z lekkością, oszczędzając czas, energię i nerwy. Warto takie podejście uczynić normą już na samym początku, ponieważ niektórzy dopiero później dochodzą do takiego wniosku. Tymczasem możemy sobie znacznie ułatwić życie w pracy i sprawić, by upływający czas był dla nas mniej dokuczliwy.