ba-tarz

baszta rzemień
Zalety mieszkania od dewelopera

Wielu poszukiwaczy idealnego lokum spędza długie chwile na zastanawianiu się, czy nieruchomość, którą mają wybrać, ma pochodzić z rynku pierwotnego, czy może jednak zdecydować się na rynek wtórny. Warto zwrócić uwagę na liczne zalety mieszkania przygotowanego przez dewelopera. Znalezienie idealnego mieszkania może być nie lada problemem dla niezdecydowanego klienta, zwłaszcza, jeśli jest to pierwsze lokum, które nabywa. Zalety mieszkania lub domu pochodzącego z rynku pierwotnego są bardzo liczne. Pierwszą z nich jest świadomość, że całość nowego mieszkania albo domu jest nowa. Nie chodzi tu tylko o samo wnętrze mieszkania, które zostało wyremontowane, ale także o sam budynek, w którym mieszkanie się znajduje. Oznacza to również, że całościowa konstrukcja nie wymaga renowacji, ponieważ mamy pewność, że okres jego użytkowania jest bardzo krótki.

Istotną kwestią przemawiającą za zakupem nowego mieszkania jest również możliwość dobrania sobie osobistych preferencji dotyczących wystroju wnętrza. Deweloper może nam pójść na rękę w tej sprawie i dostosować mieszkanie do naszych potrzeb. Na korzyść nowych budowli działa również czynnik estetyczny. Zaprojektowane w nowoczesnej architekturze budynki są często bardziej zachęcające dla użytkowników. Sam czynsz jest również dużo niższy, aniżeli ten, który wpłacamy do wspólnoty podczas zakupu mieszkania w starszym budynku. Dodatkowo, jeśli uznamy, że najwyższy czas zmienić miejsce zamieszkania, to możemy liczyć na dużo lepsze warunki sprzedaży relatywnie nowego mieszkania, z tytułu jego niskiego zużycia i roku budowy. Przy zakupie u dewelopera zniakają również dodatkowe wydatki w postaci prowizji dla agenta nieruchomości.

Jesteśmy także na uprzywilejowanej pozycji negocjacyjnej i często możemy przekonać dewelopera do upustu ceny. Nowe mieszkania często są  uwzględnione we wszelkiego rodzaju programach pomocy społecznej, co dodatkowo zmniejsza faktyczną kwotę, jaką musimy za nie zapłacić. Trzeba także wziąć pod uwagę ilość ogłoszeń, których zazwyczaj na rynku pierwotnym znajduje się dużo więcej, niż na rynku wtórnym. Oznacza to, że mamy dużo większe pole manewru, jeśli chodzi o znalezienie mieszkania idealnego, które będzie spełniać nasze wszelkie oczekiwania. Nowe osiedla budowane są z myślą o prywatności mieszkańców, dlatego często są to osiedla strzeżone, gdzie nie musimy się martwić o nasze bezpieczeństwo. Przekłada się to też na spokojną atmosferę samego osiedla, na którym mieszkają ludzie o podobnym stylu życia i statusie społecznym. Wszystkie te argumenty sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakupienie mieszkania, które pochodzi prosto od dewelopera.

W takim wypadku warto zastanowić się nad zakupieniem mieszkania, które nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale także będzie pachniało świeżością i znajdywać się będzie w bardzo przyjaznym miejscu.

Polecam stronę o domach jednorodzinnych Consisto Magnificent: Sufity Armstrong