ba-tarz

baszta rzemień
Zalety mieszkania w Szczecinie

Szczecin jest jednym z najszybciej rozwijających się miast Polski. Eksperci zwracają uwagę na przyjazne warunki zamieszkania w tym mieście, dlatego najwyższy czas zastanowić się nad zaletami mieszkania w Szczecinie. Szczecin jest trzecim największym miastem Polski pod względem powierzchni. Pomimo posiadania o 300 tysięcy mniejszej ilości mieszkańców niż Kraków, Szczecin jest tylko 2000 hektarów mniejszy od dawnej stolicy kraju. Niestety, wielka powierzchnia nie przekłada się na dużo większe zainteresowanie osiedlaniem się w Szczecinie, który w ankietach bardzo często przegrywa z miastami, takimi jak Wrocław, Gdańsk i Warszawa.

Niewątpliwie samo miasto ma dużo atutów mogących przyciągnąć nowych mieszkańców. Pierwszy i dość oczywisty, to bliskość morza. Chociaż sam Szczecin nie leży bezpośrednio nad morzem, to bardzo niewielka odległość do niego jest bardzo zachęcająca, zwłaszcza, że w bliskim sąsiedztwie miasta znajduje się spora ilość miejscowości wypoczynkowych. Oznacza to, że na wakacje nie musimy wybierać się przez całą Polskę, ponieważ kurorty mamy na wyciągnięcie ręki. Kolejny plus to bliskość granicy z Niemcami, a zwłaszcza bardzo dobre połączenie z Berlinem.

Przekłada się to również na zwiększenie możliwości wyjazdowych, ponieważ na lepsze loty możemy liczyć właśnie ze stolicy Niemiec. Szczecin również sprawia wrażenie bardzo dobrej lokalizacji, jeśli chodzi o rozwijanie własnego biznesu. Szczecin jest miastem, które ma bardzo duży odsetek osób prowadzących swoją działalność gospodarczą. Bardzo zachęcający jest również relatywnie spory poziom życia mieszkańców miasta. Na wysoką jakość mieszkania w Szczecinie mają wpływ czynniki naturalne, ponieważ Szczecin słynie z bardzo czystego środowiska, głównie dzięki lokalizacji nad morzem oraz niższym stopniem rozwoju wszelkiego rodzaju fabryk, które negatywnie wpływają na ekosystem.

Powinno to sprawić, że zamieszkanie w Szczecinie dedykowane jest rodzinom z dziećmi, ponieważ czyste środowisko to solidny argument, gdyż oznacza, że rozwój dziecka będzie bardzo dobrze poprowadzony. Ceny nieruchomości również są sporym atutem miasta. W porównaniu do innych metropolii w Polsce, Szczecin statystycznie posiada dużo niższe ceny za metr kwadratowy. Dobrze rozwinięte są również instytucje publiczne, które pomimo relatywnie niskiego budżetu są świetnie rozwinięte i wspomagają mieszkańców. Interesująco prezentuje się również życie kulturowe miasta, które często gości przeróżne festiwale teatralne i muzyczne.

Każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza, że miasto jest pełne wszelkiego rodzaju instytucji dostarczających rozrywkę mieszkańcom. Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, warto zastanowić się nad zamieszkaniem w Szczecinie, które ma do zaoferowania wiele atrakcji i jest bardzo przyjaznym miastem dla wszystkich.

http://gotowepodklucz.pl/ www.gregorinvestproject.pl